BIOTYNA

Zdrowie » BIOTYNA

Transport Kreta
http://www.transportgrecja.pl
Profesjonalny spedytor.
Przewóz towarów z zagranicy.

Biotyna nazywana jest też witaminą H lub koenzymem R. Syntetyzowana jest przez bakterie przewodu pokarmowego. W związku z tym hipowitaminoza H może występować przede wszystkim w następstwie zahamowania wzrostu bakterii jelitowych przez antybiotyki lub pod wpływem podawania dużych ilości surowego białka jaja kurzego, które wiąże biotynę.

Biotyna jest niezbędna dla przemiany tłuszczów, głównie w skórze i wątrobie. Zapotrzebowanie na biotynę w okresie ciąży jest wysokie zawartość w mleku kobiecym znacznie niższa niż w krowim. U niemowląt z zaburzonym składem flory jelitowej istnieją więc warunki dla powstania hipowitaminozy.

Wiele danych wskazuje na to, że łojotokowe zapalenie skóry często obserwowane u niemowląt w pierwszym kwartale życia związane jest z niedoborem biotyny. Zmiany chorobowe dotyczą zwykle skóry głowy (ciemieniucha), brwi, skóry nosa, a niekiedy rozprzestrzeniają się na tułów i kończyny. Podawanie biotyny w dawce 5 mg na dobę doustnie lub domięśniowo daje zwykle w tych przypadkach szybki efekt leczniczy.